Všechno je normalní

Galerie fotografií 2018

Osvětový projekt Všechno je normální, do kterého se zapojily známé české osobnosti, seznamuje už 3 roky veřejnost s projevy a následky ALZHEIMEROVY NEMOCI

Leden

Leden patří Ivaně Jirešové, která pózovala v Café Louver s natáčkami a v pyžamu. Na konci focení musela herečka projít ve stejném úboru kavárnou plnou lidí, což byl jistě nezapomenutelný zážitek.

Únor

Velmi náročná byla scéna pro únor, kde Daniela Drtinová zpovídala lamy uvnitř budovy mediálního domu Economia. Po celou dobu se zúčastnění báli, že energická zvířata něco rozkousají nebo použijí podlahu jako toaletu.

Březen

Na focení březnového měsíce přijel do Centra Seňorina David Matásek na Vespě a v retro helmě. Ta se nám natolik zalíbila, že si ji nechal na hlavě. Do lednice jsme umístili hromadu knih a David si v jedné z nich při pózování četl.

Duben

Dubnová fotka Vladimíra Javorského vznikla spontánně. Původní verze, kde si herec oblékal kalhoty na hlavu, již byla hotová, pak ale někdo zahlásil: „Funguje tady ta sprcha?“ A zanedlouho se zrodil velkolepý nápad.

Květen

Fotografie Martiny Preissové přišla na řadu jako první, herečka ostatně celý projekt iniciovala. Zábavu si užila v parku nedaleko toho Průhonického – do něj nás bez poplatku nechtěli pustit.

Červen

Červnová fotka baletky Ivanny Illyenko na plantážích jahod v Kunraticích byla chuťově nejzajímavější. Na louku plnou tohoto sladkého ovoce přišla v holinkách a nemohla se od něj odtrhnout.

Červenec

Pro červencovou fotku s Davidem Prachařem se nám podařilo sehnat starou lajnovačku vápna z matematicko-fyzikální fakulty. Neměli jsme k dispozici fotbalové hřiště, a tak nás Martina Preissová pozvala na svou zahradu.

Srpen

Saša Rašilov nás pozval do vily Maminky, kde zapózoval s cigaretou, kterou si snažil zapálit nabíječkou telefonu.

Září

Petrou Špalkovou dostaly do těla červené muškáty v květináči, kam za celou dobu focení pro měsíc září vytekly tři konve.

Říjen

Bára Hrzánová měla původně fotit měsíc říjen na chalupě se svým manželem, pak ale sama zinscenovala scénu, jak hraje Člověče, nezlob se s kancem, který visel na zdi.

Listopad

Ne všichni ví, že Jitka Smutná hraje na kytaru, a tak nám zapózovala pro měsíc listopad v divadle Rokoko.

Prosinec

Pavel Batěk přijel na focení pro prosinec do Centra Seňorina, kde na něj čekal slavnostně prostřený stůl, u nějž zapaloval ubrousky a odhazoval je do připraveného lavoru s vodou. S úžasem jsme sledovali, jak čekal s plápolajícími kousky papírů až do poslední chvíle a všichni se báli, že Centrum lehne popelem.

Poděkování

Děkujeme všem umělcům, partnerům i sponzorům za skvělé 3 roky skvělého nasazení a spolupráce. Edukace tématu Alzheimerovy nemoci je velmi důležitá.

Všechno je normalní

Galerie fotografií

Prostřednictvím těchto velkoformátových fotografií představujeme známé osobnosti v situacích, nad kterými se většina lidí pozastaví. Avšak právě tyto zvláštní projevy nemoci jsou pro lidi s demencí NORMÁLNÍ a přitom jim i jejich blízkým ztěžují život.